Loading...

بوم طراحی مدارهای کوانتومی

پلتفرم کاربر پسند برای طراحی و شبیه‌سازی مدارهای کوانتومی

همین الان امتحان کن

...

پینگ پنگ کوانتومی

QPong یک بازی کوانتومی است که با در آن با خلاقیت زیبا قوانین علم کوانتوم وارد بازی Ping-Pong شده است. کیوپونگ یک بازی است که بازی کلاسیک پونگ را با اصول مکانیک کوانتومی ترکیب می‌کند. این بازی منحصربه‌فرد و دل‌انگیز توسط تیم ... ساخته شده و توسط مدرسه علم و فناوری کوانتوم سایکت توسعه یافته و تجربه تازه و چالش‌برانگیزی را برای بازیکنان حرفه‌ای و علاقه‌مند ارائه می‌دهد.

معرفی بازی

هسته اصلی QPong بر کیوبیت‌ها و تحول‌های کوانتومی مختلف سوار است. بازیکنان می‌توانند با 2 یا 3 کیوبیت بازی کنند که به طور چشمگیری بر پویایی و پیچیدگی بازی تأثیر می‌گذارد. در حالت تک ‌نفره، یک بازیکن کنترل راکت سمت راست را برعهده دارد، در حالی که راکت سمت چپ توسط یک هوش مصنوعی کنترل می‌شود. بازیکنان می‌توانند از دو نوع گیت کوانتومی استفاده کنند: گیت X (که معادل گیت NOT‌ کلاسیک است) و گیت H (Hadamard، که حالت کیوبیت‌ها را در برهمنهی قرار می‌دهد) شما می‌توانید با اعمال این دو گیت بر روی کیوبیت‌ها، موقعیت راکت خود را تعیین کنید و با مغلوب کردن رقیب خود امتیاز کسب کنید. چالش اصلی پشت هم قرار دادن گیت‌هاست و باید بتوانید در زمانی کوتاه حالت نهایی سیستم را بسازید و راکت را در موقعیت صحیح در برابر توپ قرار دهید. در نظر داشته باشید که گیت هادامارد راکت را به صورت احتمالاتی در نقاط مختلف میز قرار می‌دهد و در لحظه برخورد توپ با ناحیه قرارگیری راکت، اندازه‌گیری انجام می‌شود و راکت در یکی از حالت‌ها قرار می‌گیرد.

تنظیمات قابل تخصیص:

QPong طیف گسترده‌ای از تنظیمات قابل تخصیص را ارائه می‌دهد، از جمله:

تعداد کیوبیت: انتخاب بین 2 یا 3 کیوبیت

قدرت هوش مصنوعی: تنظیم دشواری رقیب هوش مصنوعی

سرعت توپ: تنظیم سرعت توپ

حالت بازی: انتخاب بین تک‌نفره یا دو نفره

این گزینه‌ها به بازیکنان امکان سفارشی‌سازی بازی را بر اساس توانمندی و قدرت محاسباتی خود را می‌دهد.

در این بازی کوانتومی، کنترل ها به این صورت است:

• برای بازیکن سمت چپ:

• حرکت به چپ و راست با W و S

• حرکت به بالا و پایین با A و D

• قرار دادن دروازه هادامارد با دکمه Z

• قرار دادن دروازه X با دکمه X

• برای بازیکن سمت راست:

• حرکت به چپ و راست با دکمه های چپ و راست

• حرکت به بالا و پایین با دکمه های بالا و پایین

• قرار دادن دروازه هادامارد با دکمه 1

• قرار دادن دروازه X با دکمه 2

در حالت تک نفره می‌توانید از همه این کنترل‌ها برای کنترل راکت سمت راست استفاده کنید.

حالت دو نفره:

حالت دو نفره امکان رقابت دو بازیکن را فراهم می‌کند، با این تفاوت که هر بازیکن راکت خود را با استفاده از همان مجموعه از گیت‌های کوانتومی کنترل می‌کند.

این ترکیب منحصربه‌فرد از اکشن آرکید کلاسیک و اصول کوانتومی، تجربه درگیرکننده و چالش‌ برانگیزی را ایجاد می‌کند که بازیکنان را به کاوش در ظرافت‌های مکانیک کوانتومی و نحوه اعمال آن برای غلبه بر حریفان خود سوق می‌دهد.

توضیحات منوی بازی:

مشخص کردن تعداد کیوبیت‌ها

مشخص کردن قدرت بازیکن هوش مصنوعی (مخصوص حالت یک نفره ی بازی)

مشخص کردن سرعت توپ

آشنایی با کنترل ها و کارکرد بازی

تغییر بازی به از یک نفره به دونفره و برعکس

فعال یا غیرفعال کردن صدای بازی

شما می‌توانید با اعمال این دو گیت بر روی کیوبیت‌ها، موقعیت راکت خود را تعیین کنید و با مغلوب کردن رقیب خود امتیاز کسب کنید. چالش اصلی پشت هم قرار دادن گیت‌هاست و باید بتوانید در زمانی کوتاه حالت نهایی سیستم را بسازید و راکت را در موقعیت صحیح در برابر توپ قرار دهید. در نظر داشته باشید که گیت هادامارد راکت را به صورت احتمالاتی در نقاط مختلف میز قرار می‌دهد و در لحظه برخورد توپ با ناحیه قرارگیری راکت، اندازه‌گیری انجام می‌شود و راکت در یکی از حالت‌ها قرار می‌گیرد.