Loading...

بوم طراحی مدارهای کوانتومی

پلتفرم کاربر پسند برای طراحی و شبیه‌سازی مدارهای کوانتومی

همین الان امتحان کن

در کافه کوانتوم، فیزیک کوانتومی را خلاقانه نوش جان کنید.

در اینجا با رویدادهای کوانتومی پذیرای شما هستیم.

کافه کوانتوم

به دنبال یک فضای جذاب و تعاملی برای آشنایی با دنیای پرماجرای فیزیک کوانتومی هستی؟ کافه کوانتوم همونجایی هست که دنبالش میگردی! "کافه کوانتوم" جایی است که دانشجویان، محققان، علاقه‌مندان به دنیای علم و فناوری و همه‌ی افرادی که به دنبال یادگیری و شناخت بیشتر در زمینه فیزیک کوانتومی هستند، به هم می‌پیوندند تا در محیطی دوستانه و جذاب، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و دانش خود را در این زمینه ارتقا دهند. در کافه کوانتوم قصد داریم با ایجاد فضایی پویا برای همه افراد در هر سن و با هر سطح علمی، امکان حضور جهت بحث، بررسی و یادگیری درباره مبانی مکانیک کوانتومی و تاثیر تکنولوژی‌های کوانتومی در حال و آینده را ایجاد کنیم. در اینجا تعامل موثر و هم افزایی بین علاقمندان این علم در بستر محیطی شاد و پویا برای آشنایی با کاربردهای علم و فناوری‌های کوانتومی صورت می ‌گیرد که منجر به استعدادیابی نوجوانان و دانشجویان در این حوزه خواهد شد. مخاطبان می‌توانند از فعالیت‌های متنوع مانند نمایش فیلم‌های علمی و بحث و بررسی درباره آن‌ها، نشست‌های کتابخوانی و مسابقات بازی‌های کوانتومی بهره‌مند شده و به کاوش در مفاهیم کوانتومی بپردازند. ایجاد فضایی برای تبادل نظر ، ایده‌پردازی و هم اندیشی در مورد مفاهیم و فناوری‌های مرتبط با فیزیک کوانتومی می‌تواند به اثربخشی در یادگیری و توسعه دانش کمک کند.

کوتاه، شنیدنی

از همون موقعی که فیزیک رو شروع کردم و از فیزیک کلاسیک پا به دنیای فیزیک نوین گذاشتم و از اونجا مکانیک کوانتومی اومد توی زندگی من، اونقدر این فیزیک تازه روحمو جلا داد که دوست داشتم این علم وآگاهی رو در ابعاد هر چه بیشتری از زندگیم ببینم؛ توی تحلیل اتفاقای روزمره ام، توی دریافتهای شهودیم، خواب پژوهی‌هام، یونگ خوندنم، معناشناسی و خودشناسی‌هام؛ حتی وقتی فلسفه میخوندم، ادیان و عرفان، تاریخ و ادبیات می‌خوندم یه ذوقی توی وجودم بود که با مکانیک کوانتومی یه توجیهی براش پیدا کنم . مثلا و آرش کمانگیر و مرز ایران و توران. توی قصه هایی که برای برادرزاده‌ام میگفتم از همجوشی و گداخت و Big Bang تعریف می‌کردم تا جهان های موازی و اندازه‎گیری . یه نور قشنگی هست در این علم تا جاییکه حتی خدا هم با مکانیک کوانتومی قشنگتره. با مکانیک کوانتومی یاد میگیری چطور به پذیرش برسی و ایمان داشته باشی که همراه تو، "تو" های دیگری در جهان های موازی، همین الان در حال زندگی کردن وجه دیگری از انتخاب های تو هستند، و الان خیلی خیلی خوشحالم که جایی هست که تو هم میتونی این مفاهیم رو همینطور قشنگ و جذاب درک کنی ... پس بفرمایید در کافه کوانتوم، مکانیک کوانتومی را خلاقانه نوش جان کنید.

پذیرای شما هستیم با:

Card image cap
فیلم
Card image cap
کتابخوانی
Card image cap
بازی های کوانتومی
Card image cap
شب شعر کوانتومی
Card image cap
کافه نشینی
Card image cap
کوانتوم درمانی
Card image cap
کوانتوم در زندگی
Card image cap
بیوگرافی

رویدادهای پیش رو

اکران فیلم

نام فیلم : Inception

فیلم 'تلقین' (Inception) به کارگردانی کریستوفر نولان، یک اثر علمی‌تخیلی پیچیده است که در زمینه پیوند ضمیر ناخودآگاه با نظریات کوانتومی جریان دارد. داستان فیلم حول محور شخصیت دام کاب می‌چرخد که یک دزد ماهر با توانایی نفوذ به رویاهای دیگران ..

تقویم

اکران فیلم Inception

18 مرداد ماه 1403

17

مرداد