chevron_leftدومین کارگاه علم و فناوری کوانتوم

در روز پنج شنبه، ۷ دی ماه ۱۴۰۲ برنامه‌ی روز فیزیک به همت دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و شرکت‌کنندگان این رویداد، از مدرسه کوانتوم سایکت بازدید کردند. شرکت‌کنندگان در قالب ۱۲ گروه به مدرسه سایکت آمدند، در طول هر جلسه (۲۰ دقیقه‌ای)، تاریخ شکل‌گیری نظریه کوانتوم و مفاهیم آن (برهمنهی و درهمتنیدگی) به صورت ساده و قابل درک به شرکت‌کنندگان معرفی شد. بعد از آن به معرفی فناوری‌های کوانتومی پرداخته شد. فناوری‌هایی که با استفاده از مفاهیم کوانتومی می‌توانند تغییرات زیادی روی زندگی ما داشته باشند. همچنین به فناوری‌های کوانتومی در زمینه‌های محاسبات (با افزایش سرعت پردازش)، مخابرات (با ایجاد بستری برای ارتباط امن) و حس‌گرها (با افزایش دقت دستگاه‌های اندازه گیری) که باعث ایجاد انقلاب شده‌اند، اشاره شد.

chevron_leftاطلاعیه در مورد دوره کامپیوتر کوانتومی

این دوره با محوریت آموزش الگوریتم های کوانتومی و کسب تجربه عملی باکامپیوتر کوانتومی واقعی طراحی شده است. 
مفتخریم میزبان بیست و پنج نفر از علاقمندان به علم و فناوری روز دنیا و متخصصین این حوزه هستیم و با اساتید مجرب این حوزه در حال آموزش هستند
کلاس های دوره هر هفته روز های پنج‌شنبه و جمعه از ساعت ۹ صبح الی ۱۳ ظهر تشکیل میگردد.

chevron_leftاطلاعیه در مورد کامپیوتر کوانتومی سه کیوبیتی مدرسه سایکت

در راستای اهداف آموزش و ترویج فناوری کوانتوم، مدرسه سایکت با خرید یک کامپیوتر کوانتومی سه کیوبیتی، به ارتقای بخش آموزشی خود پرداخته است. لازم به ذکر است که این کامپیوتر از طریق وامی خریداری شده که با درآمدهای مدرسه بازپرداخت خواهد شد و بنابراین از برای خرید آن از هیچ بودجه دولتی استفاده نشده است. در بازدیدهایی که از مدرسه صورت گرفته، کامپیوتر کوانتومی سه کیوبیتی مورد توجه بسیاری از همکاران و مسئولین قرار گرفته است. در همه این بازدیدها، به صراحت موضوع خرید و منبع تامین بودجه آن بیان شده است و هیچگاه به عنوان ساخت مطرح نگردیده است. بدینوسیله از همه همکارانی که علاقه مند به استفاده از این کامپیوتر هستند دعوت به همکاری می شود.

chevron_leftافتتاح مدرسه

نظریه کوانتوم رایج در نیمه اول قرن بیستم راه افتاد، در حالی که مکتب تجربه‌گرای پوزیتیویسم بر آن حاکم بود و اصلا به ابعاد فلسفی قضایا توجه نداشتند. اما در نیمه دوم قرن بیستم کم کم اشکالات وارد بر این نظریه مطرح شد و در دو دهه اخیر مساله انقلاب در این حوزه و جایگزینی نظریه کوانتوم با یک نظریه جامع‌تر مطرح شده است

chevron_leftاولین کارگاه علم و فناوری کوانتوم

اولین کارگاه علم و فناوری کوانتوم با هدف آشنایی با فناوری‌های کوانتوم  به همت مدرسه کوانتومی سایکت در تاریخ 13،14،15 اسفند ماه واقع در سالن جابر دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.در این کارگاه سه روزه افتخار میزبانی از ۲۴۰ نفر از دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، اساتید علوم پایه، مهندسی، پزشکی و سایر علاقه‌مندان به کسب دانش در این حوزه را داشتیم.