افتتاح مدرسه

 کوانتوم انقلابی بود که دیدگاه نوینی نسبت به جهان ارائه داد و کشف آن موجب تغییر آینده جهان شد. این تغییرات؛ فناوری‌های نوطهور زیادی در حوزه‌های محاسبات، مخابرات و ‌حسگرها به همراه داشت. ترویج این فناوری‌ها و تربیت نیروی انسانی متخصص در این حوزه یکی از نیازهای ضروری کشور است.

در راستای پاسخ به این نیاز مدرسه علم و فناوری کوانتوم شریف با نام (سایکت) به عنوان اولین مدرسه کوانتومی تحت نظر مرکز نوآوری کوانتوم شریف به همت مرکز تحقیقات مهندسی کوانتوم و فناوری فوتونیک دانشگاه شریف و همچنین با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی شرکت دانش بنیان نوراتار هوشمند تأسیس گردید.

مدرسه سایکت در تلاش است با ترویج عمومی و تخصصی علم و فناوری های کوانتومی از طریق برگزاری: رویدادهای آموزشی، کنفرانس‌های ملی و بین المللی، کارگاه‌ها، مسابقات علمی و همچنین تولید محتوای فاخر شامل پادکست، تدوین و تولید ویدئوهای آموزشی، معرفی و نقد آثار و اینفوگرافی‌ها در جهت بالندگی جامعه علمی قدمی موثر بردارد.

این مدرسه، در روز یکشنبه 16 بهمن ماه 1401 با حضور دکتر روح‌الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و دکتر رسول جلیلی ریاست محترم دانشگاه شریف؛ در مجتمع فناوری دانشگاه صنعتی شریف واحد301 افتتاح شد.