مدرسه علم و فناوری کوانتوم سایکت به عنوان اولین مدرسه کوانتومی در کشور تحت نظر مرکز نوآوری کوانتوم شریف،‌ با هدف آموزش و ترویج علم و فناوری کوانتوم در فضای علمی و مهندسی کشور تأسیس گردید.
کمبود دانش دقیق و عدم بکارگیری فناوری‌های کوانتومی، که جزء تأثیر گذارترین علوم قرن حاضر در توسعه و تولید فناوری‌های نو در صنعت و دانشگاه است ما را برآن داشت تا با تأسیس این مجموعه مسیری هموارتر پیش روی علاقه‌مندان به این حوزه برای ایجاد تحولی نوین در کشور قرار دهیم.
آکادمی سایکت در تلاش است با برگزاری رویداد‌های آموزشی از جمله کنفرانس‌های ملی و بین المللی، کارگاه‌ها، مسابقات علمی و ایجاد محتوای فاخر از جمله پادکست، تدوین ویدئو‌های آموزشی، معرفی و نقد برترین آثار منتشر شده و تولید اینفوگرافی‌ها، در جهت بالندگی جامعه علمی قدمی مؤثر بردارد.
جامعه‌ی هدف و مخاطبین ما دانش‌آموزان، دانشجویان، فارغ التحصیلان، اساتید علوم پایه، مهندسی و پزشکی و تمامی علاقه‌مندان به کسب دانش در این حوزه جذاب هستند. سایکت با تلفیق دانش و تجربه، بستری را برای آموزش و راهبری در این حوزه برای مخاطبان ایجاد کرده است. ما در یک خانواده علمی منتظر شما مشتاقان علم هستیم تا همراه با عدید گشتن این خانواده، کاربرد فناوری کوانتومی در کشور را نیز إرتقاء دهیم.

مدرسه علمی و فناوری کوانتوم (سایکت PsiKet) توسط جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته فیزیک دانشگاه صنعتی شریف و دیگر دانشگاه‌های معتبر کشور در سال ۱۴۰۱ با هدف معرفی علم کوانتوم و تکنولوژی‌های نوظهور کوانتومی تاسیس گردید. رسالت ما رشد روز افزون و نزدیک شدن توان علمی متخصصین کشورمان به علم دنیا است و قصد داریم با تکیه بر دانش محققین خود در دانشگاه شریف به این هدف جامه عمل بپوشانیم.

ما در نظر داریم از طریق تولید محتوای فاخر علاوه بر افزایش آگاهی دانشجویان و متخصصان این حوزه، سایر اقشار جامعه علمی را با این علم آشنا کنیم تا افراد با کاربردهای این رشته آشنا شوند. محتوای علمی تولید شده در بسترهای زیر آماده ارائه هستد:

  • برگزاری وبینارهای ماهانه و هفتگی
  • برگزاری کارگاه‌های آموزشی چند روزه
  • برگزاری کنفرانس‌های سالانه ملی و بین‌المللی
  • برگزاری دوره‌های علمی به صورت حضوری و مجازی
  • تولید پادکست
  • تولدی کلیپ‌های چند رسانه‌ای آموزشی
  • انتشار اخبار روز دنیا در حوزه‌های کوانتومی
  • ارائه و طراحی بازی‌های کوانتومی به منظور آشنایی با مفاهیم کوانتومی در قالب بازی

دوره‌های علمی، کنفرانس‌ها و کارگاه‌های آموزشی با اعطای گواهی‌نامه رسمی مدرسه و با تایید دانشگاه صنعتی شریف همراه است. در انتها لازم می‌دانیم از نهادها و مجموعه‌های زیر که ما را در ایجاد این مدرسه حمایت کرده‌اند تشکر و قدردانی کنیم: