شبیه‌ساز کوانتومی سایکت: بوم طراحی مدارهای کوانتومی

سایکت شما را دعوت می‌کند تا به دنیای شگفت انگیز محاسبات کوانتومی قدم بگذارید و یک پلتفرم کاربر پسند برای طراحی و شبیه‌سازی مدارهای کوانتومی در اختیار شما قرار می‌دهد. چه یک فیزیکدان کوانتومی با تجربه باشید و یا تازه سفر کوانتومی خود را آغاز کرده باشید، شبیه‌ساز ما که از Qiskit بهره می‌گیرد به شما این امکان را می‌دهد که در قلمرو کوانتومی به شیوه‌ای بصری و تعاملی قدم بگذارید. پس از ورود به وب‌سایت شبیه‌ساز، با یک رابط کاربری ساده و مرتب روبه‌رو می‌شوید. در قسمت بالایی سایت مجموعه‌ای از گیت‌های تک کیوبیتی و چند کیوبیتی و در قسمت پایین، هیستوگرام نتیجه‌ی شبیه‌سازی قرار گرفته است. در قلب همه‌ی این‌ها، بومی از ۵ کیوبیت قرار دارد که مدار کوانتومی شما در آن قرار می‌گیرد. به سادگی می‌توان گیت‌ها را روی هر یک از خطوط ۵ کیوبیت بکشید و رها کنید تا مدار کوانتومی دلخواه خود را ایجاد کنید.
این شبیه‌ساز همچنین به شما این امکان را می‌دهد که میزان چرخش گیت‌های چرخشی Rx، Ry، و Rz به همراه نسخه‌های کنترلی آن‌ها یعنی CRx، CRy، و CRz را تعیین کنید. با کلیک چپ روی این گیت‌ها، می‌توانید Edit را انتخاب کنید تا یک صفحه‌ی کشویی کنار صفحه باز شود. در اینجا می‌توانید مقدار چرخش مورد نظر را بر حسب رادیان مشخص کنید، که امکان کنترل دقیق بر مدار کوانتومی شما را فراهم می‌کند. مقدار پیش‌فرض چرخش، صفر است. مدارهای کوانتومی اغلب به عبارات ریاضی دقیق نیاز دارند. در اینجا شما محدود به اعداد ساده نیستید بلکه می‌توانید عبارات ریاضی مانند 3pi/4 یا cos(2pi) + sin(pi) و … را وارد کنید تا مدارهای متناسب با مشخصات دقیق خود را بسازید. پلتفرم ما عبارت جبری وارد شده را به صورت خودکار محاسبه می‌کند و حاصل آن را روی گیت چرخشی مورد نظر در همان لحظه اعمال می‌کند.
در حالی که پلتفرم ما در حال حاضر فقط روی نسخه‌ی دسکتاپ عملیاتی است، از اهمیت دسترسی آن روی گوشی‌های موبایل بی‌خبر نیستیم. این شبیه‌ساز از قابلیت Drag and Drop برای آسانی هرچه بیشتر استفاده می‌کند. ولی این قابلیت به سادگی تحت مرورگر صفحه‌های لمسی در دسترس نیست. اما ما با پشتکار روی راه‌حلی برای در دسترس قرار دادن شبیه‌ساز روی تلفن‌های همراه کار می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که استفاده از این محصول محدود به نسخه‌ی دسکتاپ نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed